Шестой день

Шестой день

Цыклаграма  мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 3 чвэрць

18.01.2020

25.01.2020

01.02.2020

08.02.2020

Дзень вандроўнікаў

1.     Экалагічная прагулка “Па зімовых сцежках”, 1-4 кл., Панкевіч А.С.

2.     Турысцка - краязнаўчая гульня “Знаходлівы падарожнік”, 5-7 кл., Турчына А.М.

3.     Спаборніцтвы па валейболу, 8-11 кл., Давідовіч Т.В.

Дзень здароўя  і спорту

1.     Спартыўнае свята “Малыя Алімпійскія гульні”, 1-4 кл., Кот В.У.

2.     Спаборніцтвы па піянерболу “Вясёлы мяч”, 5-7 кл., Шэнда І.М.

3.     Шахматна-шашачны турнір “Белая Ладдзя”, 5-11 кл., Раманцэвіч А.Ю.

Дзень інтэлектуалаў

1.     Спартландыя “Здаровы я – спартыўная сям’я ”, 1-4 кл., Стасевіч В.І.

2.     Інтэлектуаль-ная гульня "Беларусь у маім сэрцы", 5-7 кл., Касач Г.Ф.

3.     Інтэлектуаль-на-пазнавальная гульня "Вакол свету за 80 дзён", 8-11 кл., Еўдакімава А.М.

Дзень здароўя  і спорту

1.     Спартыўнае свята “Зімовыя забавы”, 1-4 кл., Баранава А.В.

2.     Спартыўная эстафета “Спорт, маладосць, здароўе”, 5-8 кл., Беленькая А.А.

3.     Турніра па настольным тэнісе,

4.     9-11 кл., Давідовіч Т.В.

 

15.02.2020

22.02.2020

29.02.2020

07.03.2020

Дзень зімовых гульняў

1.     Спаборніцтвы “Снежны снайпер”, 5-11 кл., Шэнда І.М.

2.     Спартыўная гульнявая праграма "Забавы Зімачка - зімы", 1-4 кл., Кот В.У.

3.     Конкурсна-гульнявая праграма "Зімовыя прыгоды",

5-7 кл., Турчына А.М.

Дзень здароўя і спорту

1.     Спартыўнае свята “Вясёлыя рабяты”, 1-4 кл., Стасевіч В.І.

2.     Спартыўныя спаборніцтвы “Лютаўскія старты”, 5-7 кл., Раманцэвіч А.Ю.

3.     Спартыўныя спаборніцтвы “Я – гімнаст”, 8-11 кл., Шэнда І.М.

4.     Турнір па шахматам “Ход канём”, 8-11 кл., Еўдакімава А.М.

 

Дзень прафарыентацыі

1.     Спаборніцтвы па баскетболу, 8-11 кл., Беленькая А.А.

2.     Віктарына “Адгадай прафесію”, 1-4 кл., Панкевіч А.С.

3.     Гутарка “Выбар прафесіі - выбар будучыні”, 9-11 кл., Стасевіч Н.А.

 Дзень ЗЛЖ

1.                  Дыспут “Што я ведаю пра тытунь” , 1-4 кл., Баранава А.В.

2.                  Гутарка “Здароўе - гэта жыццё", 5-7 кл., Касач Г.Ф.

3.     Дыспут “Праблемы стагоддзя: курэнне, п'янства, наркаманія”, 9-11 кл., Давідовіч Т.В.

14.03.2020

21.03.2020

28.03.2020

Дзень здароўя і спорту

 

1.     Квэст “Вітаміны я люблю - быць здаровым я хачу", 1-4 кл., Кот В.У.

2.     Акцыя “Гадзіна спорту - жыцця год”, 5-8 кл., Раманцэвіч А.Ю.

3.     Спаборніцтвы “Хто хутчэй” 9-11 кл., Еўдакімава А.М.

Дзень падарожжаў

 

1.     Завочнае падарожжа “Па гістарычным мясцінам Міншчыны”, 1-4 кл., Стасевіч В.І.

2.     Вусны часопіс “Сем цудаў Беларусі”, 5-8 кл., Турчына А.М.

3.     Прававая інтэлектуальная гульня “У краіне Правазнаўства”, 9-11 кл., Стасевіч Н.А.

4.     Спартыўныя гульні “У здаровым целе - здаровы дух”, 5-8 кл., Беленькая А.А.,

Дзень здароўя і спорту

 

1.     Рухомыя гульні “Гуляй і перамагай”,

1-4 кл., Панкевіч А.С.

2.     Конкурсная праграма "Падарожжа па краіне здароўя", 5-7 кл., Касач Г.Ф.

3.     Спаборніцтвы па валейболу, 8-11 кл., Шэнда І.М.

https://edu.gov.by/sistema-obrazovaniya/glavnoe-upravlenie-obshchego-srednego-doshkolnogo-i-spetsialnogo-obrazovaniya/srenee-obr/shestoy-shkolnyy-den/

www.academy.edu.by/component/content/article/45/1492- 25012017-sch.html

свернуть

Анонс 6 день

28.03.2020

День здоровья и спорта

      10.00 – 11.00

    Квест “Играй и побеждай”, 1-4 кл.

Кабинет начальных классов

     10.00 - 11.00

 

    Конкурсная программа “Путешествие по стране здоровья”, 5-7 кл.

Кабинет №4

    11.00– 12.00

Акцыя “Минщина спортывная”     

 Соревнования по волейболу, 9-11 кл.

Спортивный зал

свернуть