Шестой день

Шестой день

Цыклаграма мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 3 чвэрць 2021/2022 навучальнага года

Дата

Мерапрыемствы

Клас

Адказныя

15.01.2022

КТС “Свет адкрыты кожнаму”

Акцыя “Дапаможам птушкам зімой”

Квіз “Падарожжа па старонкам ПДР”

Трэнінг “Патрэбнасці і бюджэт сям'і”

Экскурсія ў сельскую бібліятэку (аг. Шаршуны)

Зімовыя гульні “Што? Дзе? Калі?”

БУ “Рэжым дня школьніка”

БУ “Прафілактыка праблемных паводзін падлеткаў”

Кінамарафон “Іх подзвіг мы навечна захаваем”

Спартыўна-масавае мерапрыемства “Зімовыя старты”

1-4

5-7

1-4

8-11

5-6

 

5-8

1

6

 

1-11

 

8-11

Кл. кіраўнікі

Давідовіч Т.В.

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

Давідовіч Т.В.

 

Давідовіч Т.В.

Кл. кіраўнік

Кл. кіраўнік

 

Давідовіч Т.В.

 

Шэнда І.М.

22.01.2022

Майстар-клас “Другое жыццё для непатрэбных рэчаў”

Конкурс сценгазет “Агонь – сябар, агонь - вораг”

Гульня-падарожжа "Кошык эмоцый"

Вусны часопіс “Ты і прафесіі вакол цябе”

Выстава фігур са снегу “Снежныя фантазіі”

БУ “Галоўныя правілы здаровага ладу жыцця”

БУ “Прафілактыка правапарушэнняў падлеткаў”

Гутарка “Уклад нашых землякоў у Вялікую Перамогу”

Спартыўнае свята "Малыя зімовыя Алімпійскія гульні"

5-8

 

1-4

 

1-4

9-11

1-11

 

2

 

7

 

5-8

 

1-4

Давідовіч Т.В.

 

Давідовіч Т.В.

 

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

Давідовіч Т.В.

 

Кл. кіраўнік

 

Кл. кіраўнік

 

Беленькая А.А.

 

Шэнда І.М.

29.01.2022

Круглы стол “Алкаголь і яго наступствы”

Квэст “Востраў бяспекі”

Гутарка за круглым сталом “Правы дзіцяці - агульначалавечая каштоўнасць”

Конкурс творчых праектаў “Мая сям'я”

Акцыя “За любімую Беларусь!”

БУ “Дзіця сярод аднагодкаў”

Літаратурны час “Ліст салдату”

Спартыўнае свята “Зімовыя забавы”

8-11

5-7

1-4

 

1-11

1-11

5

1-11

5-8

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

 

Давідовіч Т.В.

Давідовіч Т.В.

Кл. кіраўнік

Беленькая А.А.

Шэнда І.М.

05.02.2022

Выстава малюнкаў і творчых работ “Мір на планеце - шчаслівыя дзеці”

Інфарм-дайджэст “Міфы і праўда аб курэнні”

Квіз “Адказныя паводзіны - мой выбар!”

БУ “Псіхалагічныя і фізіялагічныя асаблівасці трэцякласнікаў”

БУ “Як зберагчы падлетка ад гвалту”

Распрацоўка буклета “Няхай не вычарпаецца памяці крыніца”

Турнір па шашкам і шахматам “Ход канём”

1-8

 

5-11

 

1-4

3

 

8

9-11

 

1-11

 

Давідовіч Т.В.

 

Кл. кіраўнікі

 

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнік

 

Кл. кіраўнік

Беленькая А.А.

 

Шэнда І.М.

12.02.2022

Квіз “Што ты ведаеш пра Інтэрнэт?”

Трэнінг “Я - асоба. Я чалавек”

Інтэрактыўная гутарка “Грошы і патрэбы”

БУ “Уплыў сям’і на эмацыйны стан дзіцяці”

БУ “Першае каханне ў жыцці вашага дзіцяці”

БУ “Як зберагчы дзіця ад залежнасцей?”

Сустрэча з настаяцелем храма Іаана Прадцечы "Доблесць хлопчыка, юнака, мужчыны - у мужнай дабрыні, а не ва ўладзе і жорсткасці"

Спартыўнае свята "Дзень Здароўя"

1-4

5-7

8-11

2

 

10

 

11

7-11

 

 

 

1-4

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнік

 

Кл. кіраўнік

 

Кл. кіраўнік

Давідовіч Т.В.

 

 

 

Шэнда І.М.

19.02.2022

Распрпацоўка буклетаў “Мой бяспечны шлях да дому”

Кіналекторый “Ты можаш выбіраць”

Акцыя “Сэлфі з татам”

Квіз “У свеце Прафесій”

БУ “Дзіця і камп’ютар”

БУ “Агрэсія, яе прычыны і наступствы”

Спартыўна-конкурсная праграма “На вяршыні Алімпа”

1-4

 

5-8

1-11

9-11

4

9

5-7

Давідовіч Т.В.

 

Давідовіч Т.В.

Давідовіч Т.В.

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнік

Кл. кіраўнік

Шэнда І.М.

26.02.2022

Лекторый “Жыццё - галоўная каштоўнасць: не зламай свой лёс”

Дыспут “Па закону ці па сумленню” Занятак з элементамі трэнінга “Я і мая будучая сям'я”

Экскурсія ў ракетна-зенітную вайсковую часць (в. Горы)

БУ “Ваша дзіця вырасла”

БУ “Правілы паводзін з падлеткамі: асаблівасці пераходнага ўзросту”

Спартыўна-масавае мерапрыемства "Здаровы я - спартыўная сям'я!»

5-8

 

9-11

1-4

 

8-11

 

6

7

 

1-4

Давідовіч Т.В.

 

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

 

Шэнда І.М.

 

Кл. кіраўнік

Кл. кіраўнік

 

Шэнда І.М.

05.03.2022

Інтэлектуальная гульня “Скарбы маёй Радзімы”

КТС “Вялікая мара – маленькага класа”

Акцыя “Разам з матулей”

Трэнінг “Прафесійнае самавызначэнне”

БУ “Значэнне сямейных традыцый у фарміраванні і развіцці дзіцяці”

БУ “Асцярожна: суіцыд”

Арт-гадзіна “Мы праўнукі герояў”

Гульня-падарожжа “Формула здароўя”

1-4

 

5-8

1-11

9-11

1

 

8

1-4

5-8

Шэнда І.М.

 

Кл. кіраўнікі

Давідовіч Т.В.

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнік

 

Кл. кіраўнік

Беленькая А.А.

Шэнда І.М.

12.03.2022

Дыспут “Хто такі сапраўдны сябар?”

Прававы эрудыт “Знаўцы права”

Пазнавальная гульня “Адносіны паміж дзяўчынай і юнаком”

Акцыя “За моцную і квітнеючую Беларусь!”

БУ “Здаровая сям’я — здаровае дзіця”

Спаборніцтвы па валейболу

1-4

9-11

5-8

 

1-11

 

3

7-11

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

 

Давідовіч Т.В.

 

Кл. кіраўнік

Шэнда І.М.

19.03.2022

Праблемна-дзейсная гульня “Таму што даражэй жа ўсё ў гэтым свеце дабрыня”

Арт-гадзіна “Энэргамарафон 2022”

Дыспут “Ці можна пражыць без вады?” (да Сусветнага  дня  водных рэсурсаў)

БУ “Бяспека падлеткаў у сетцы Інтэрнэт”

Сеткавая акцыя «Ці ведаеш ты гісторыю ВАВ?»

Спаборніцтвы па піянерболу

1-4

 

9-11

5-8

 

6

8-11

 

5-7

Кл. кіраўнікі

 

Давідовіч Т.В.

Кл. кіраўнікі

 

Кл. кіраўнік

Беленькая А.А.

 

Шэнда І.М.

26.03.2022

Акцыя  “Стань Зберагошай!”

Анлайн флэш-моб “Камплімент сябру”

Працоўны дэсант “Чысты двор – сваімі рукамі”

Трэнінг “Адзін дома”

БУ “Падрыхтоўка старшакласнікаў да будучага сямейнага жыцця”

Спартландыя "Вясёлыя канікулы!"

1-11

1-11

8-11

 

1-4

11

 

5-7

Давідовіч Т.В.

Давідовіч Т.В.

Кл. кіраўнікі

 

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнік

 

Шэнда І.М.

 

 

 

https://edu.gov.by/sistema-obrazovaniya/glavnoe-upravlenie-obshchego-srednego-doshkolnogo-i-spetsialnogo-obrazovaniya/srenee-obr/shestoy-shkolnyy-den/

www.academy.edu.by/component/content/article/45/1492- 25012017-sch.html

свернуть

Анонс 6 день

Графік работы аб’яднанняў па інтарэсах

Назва аб’яднання

Час правядзення

Кіраўнік

“Папяровыя фантазіі”

Аўторак 14.00

Серада 14.00

Баранава А.А.

“Юныя інспектары дарожнага руху”

Субота 11.00

Еўдакімава А.М.

“Свет творчасці”

Аўторак 14.00

Стасевіч В.І.

“Эрудыт”

Серада 14.00

Панкевіч А.С.

“Школа лідэра”

Субота 12.00

Дубіна Л.А.

“Цестапластыка”

Субота 10.00

Чарняк З.А.

“Палітра дзяцінства”

Субота 11.00

Чарняк З.А.

свернуть